Nowy Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ma w zasięgu Powiat Mielecki. Organizacje skorzystają ze szkoleń i pomocy księgowej, prawnika oraz marketera. Zaplanowano też wyjazd na dwudniową wizytę studyjną do Cieszyna, a po niej zawarcie nowego partnerstwa uczestników z Miastem Mielec.
![]() |
Wady i zalety konsultowania - jeden ze slajdów prezentacji podczas warsztatów rozwijania partnerstw |
Spotkanie szkoleniowe, które odbyło się 29 maja w Urzędzie Miejskim, jest pierwszym etapem trwających 4 dni warsztatów partnerstwa lokalnego organizowanych w ramach projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego pn. „Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu zwiększenie kompetencji uczestników projektu pracujących w podmiotach ekonomii społecznej lub z nimi współpracujących oraz promocję sektora ekonomii społecznej jako instrumentu aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Do projektu dołączyły:
- Miasto Mielec
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło w Mielcu,
- Fundacja Źródełko,
- Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Mielcu,
- Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”,
- GZAZ w Maliniu,
- Stowarzyszenie Kulturalne JARTE,
- Towarzystwo Brata Alberta – Koło Mielec,
- Klub Integracji Społecznej działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu,
- Młodzieżowe Centrum Kariery – OHP Mielec,
- Fundacja Przekarpacie,
- Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu,
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu.
Celem 4-dniowych warsztatów partnerstwa lokalnego jest zawiązanie porozumień partnerskich między samorządem lokalnym a organizacjami pozarządowym lub innymi zainteresowanymi podmiotami. W następnej kolejności odbędzie się wizyta studyjna do Cieszyna, podczas której uczestnicy projektu zapoznają się z rozwiązaniami z zakresu partnerstw lokalnych stosowanymi przez inne instytucje na terenie Polski. Zaplanowany jest również drugi dzień warsztatów, na których ustalane będą konkretne postanowienia współpracy.
Organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej przystępując do projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego mogą zyskać ponadto dostęp do różnego rodzaju usług np. doradztwa indywidualnego, usług prawnych bieżących i specjalistycznych, usług księgowych, marketingowych, udziału w szkoleniach tematycznych i konferencjach.
Wsparcie (np. doradcze i rzeczowe) zakończy się w listopadzie. Dwudniową wizytę studyjną zaplanowano na pierwszą połowę czerwca, a po niej nastąpi jeszcze jedno spotkanie finalizujące pomysł nowego partnerstwa (czyli łącznie czwarty dzień warsztatów partnerstw).
W programie wizyty studyjnej znalazły się zagadnienia marketingowe (dzień 1) oraz przykłady sukcesów i porażek spółdzielni socjalnych. Wizyta obejmie też Cieszyńskie Centrum Wolontariatu.
Zapisy do projektu ROWES, dokumenty zgłoszeniowe: http://www.rarr.rzeszow.pl/projekty/rzeszowski-osrodek-wsparcia-ekonomii-spolecznej
0 komentarze:
Prześlij komentarz
Napisz nam, co o tym myślisz!